Destan 28 Bölüm Final Videosunu ATV’de İzle ‘Akkiz-Batuga Altyazısı English, Urdu, Hindi Download Link

Destanın son videosu Final 28: Atamız Bilge Kağan dedi ki… Ey Türk sen gökleri ve yeri kırmazsan şehrini kim yıkabilir? Destan Final Bölüm Prömiyeri Destan final bölümü Perşembe akşamı 20.00’de ATV’de! 2022

“I am fatherless, my baby should not be fatherless… ” ’ Destan unforgettable final episode will be on ATV tomorrow at 20.00

Akkız ve Batuga’nın destanının son bölümünde Çin, Gök Sara’yı işgal eder ve Çin imparatorunun emriyle tüm Türk boylarını yakar. Batuga, Türk kabilesinin yakılmasının intikamını almak için Çin İmparatoru’na suikast düzenlemeye çalışırken akrabaları ve savaşçılarıyla birlikte yakalandı.

Dastan Final Episode 28 Season 1 Video Trailer

Şimdi Akkız karnındaki çocuğuyla baş başadır ama Akkız pes etmez. Baba olacağını en karanlık gecesinde öğrenen Batuga; Çocukları ve insanları için güneş doğup gökyüzü aydınlansın diye kendini feda eder.

Akkız, korkusunu kalbinden sildi ve gücünü bir zırh gibi kuşandı; Akkız’a inananlar için, ihtiyacı olanlar için, sevdikleri için, vatanı Akkız için gücünü pekiştirir ve kırk kadından oluşan bir ordu oluşturur.

Dastan Final Video Trailer

Çünkü o, damarlarında dağları, midesinde gökyüzünü taşıyan, destanı son değil, başlangıç ​​olan Akkız’dır. Efsane finaliyle…

Destanın son bölümünde Perşembe akşamı saat 20.00’de ATV’de ekrana gelecek olan Batuga, oğlu ve baba olacağını öğrenen halkı için kendini feda ediyor ve bebeğiyle karnında yalnız kalan Akkız. , onun için kırk kadından oluşan bir ordu kurar. Sevdikleriyle, vatanıyla ve Çin imparatoruyla verdiği mücadele iz bırakacaktır. Destan dizisi böyle bitecek.

Watch Dastan End Episode 28 Season 1 Subtitle Video

Dastan son bölüm 28 yayınlandıktan sonra buradan farklı dillerde videolar yüklüyoruz. İsterseniz videoyu Hintçe, Urduca, İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz. Bu videoyu farklı ülkelerden izleyebilirsiniz. Bu videoyu Dubai, Katar, Pakistan, Türkmenistan, Türkiye, Bangladeş gibi popüler Müslüman ülkelerden kolayca izleyebilirsiniz. Müslüman ülkelerde çok popüler olan bir dizi, bu fırsatı değerlendirmemize izin veriyor.

Dastan End Episode 28 Season 1 Subtitle Video

Kimin oynadığını öğrenin

İbru Şahin (Akkız), Edip Tepeli (Batuga), Selim Bayrakter (Alpagü Han), Deniz Barut (Ulu Isi), Burak Tozkoparan (Temur Tegin), Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk Bey), İpek Karapanor (Kolpan Hatun), Burak Barke Akgül (Kaya Tegin), Ahmet Olgun Sunar (Yaman), Busey Meral (Sarma), Isem Sena Bayer (Günseli Hatun), Esra Kılıç (Mei Jin), Osman Albayrak (Bhargi Bey), Alperiz (Danis Ata), Meltem Pamirtan ( Danis Ata (Ybek Kadın), Evren Erler (Çalayır)

Dastan End Episode 28 Season 1 Preview

‘Yolculuk sırasında Alpagu Khan ve Alpleri, Çin liderliğindeki bir tuzak tarafından pusuya düşürüldü, böylece Alpagu 249 Alp pahasına galip geldi. Balamir Yabgu, Çinli bir askerden Tilsim Hatun’u (Alpagu’nun ilk karısı) ve babası Toygar Khan’ı Alpagu’nun yolculuğu hakkında Çin’i bilgilendirdikleri ve böylece Alpagu’ya ihanet ettikleri için suçlayan bir not bulur. Bunun sonucunda Alpagu, karısı Tilsim’i, babası Toygar Khan’ı ve Akkız’ın babası Evren Alp’i öldürerek Akkız ve Tilsim’i ve Alpagu’nun engelli oğlu Batuga’yı yetim bıraktı.

Batuga daha sonra boğularak ölümden kurtulmak için deli numarası yapar ve Akkiz intikam yemini eder. 15 yıl sonra Alpagu, Batuga’yı kuzeni Balamir Yabgu’nun oğlu Kirşisek ile evlendirir. Alpagu, Kirssek’i sorgulamaya giderken Akkiz tarafından vurulur ve bunun sonucunda Dağ Kabilesi baskın yapar ve Akkız’ı ve diğerlerini yakalar. Akkiz ve Batuga, 15 yıl önce kısa bir süre tanıştıktan sonra tekrar bir araya gelirler ve Batuga, Akkiz’e aslında deli olmadığını açıklar. Akkız daha sonra Batuga’yı tehdit etmesi nedeniyle tüm konseyin önünde “iki başlı bir kurt pençesi” olduğunu ortaya koyuyor.

Batuga’nın içeri dalıp deli olmadığını ortaya koyması ve 15 yıl sonra nihayet konuşmasıyla Alpagu, Akkız’ı idam etmek üzeredir. Ayrıca Tilsim Bayk ve babasının hain olmadığı, ancak Alpagu’nun ilk karısı Ulu İş’in kıskançlıktan onu tuzağa düşürdüğü ortaya çıkıyor. Batuga ve Akkız daha sonra saraydan kaçtılar ve Alpagu Han ile çatıştılar, sonunda Itbraklar’ın gelişinden sonra barış içinde yerleştiler. Batuga sonunda sakat kollarını ve bacaklarını iyileştirmeyi başarır ve Alpagu ile tuğla kırıcılara karşı savaşa öncülük eder. Dizi, Akkız ve Batuga’nın evlenmesi ve Batuga’nın Batı Gök Hanlığı’nın Yabgu’su olarak atanmasıyla sona erer.